CENGİZ ÇEVİK, SİGORTA SADECE GÜVEN DEĞİL, AYRICA GELİŞMİŞLİK GÖSTERGESİDİR

Sigorta sadece güven unsuru değil aynı zamanda bir gelişmişlik göstergesi olduğunu altını çizen TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclis Üyesi Bilecik Sigorta Acenteleri Başkanı Cengiz Çevik yapmış olduğu açıklamada şunları aktardı

CENGİZ ÇEVİK, SİGORTA SADECE GÜVEN DEĞİL, AYRICA GELİŞMİŞLİK GÖSTERGESİDİR
28 Mayıs 2012 Pazartesi 16:07

 Sigorta sadece güven unsuru değil aynı zamanda bir gelişmişlik göstergesi olduğunu altını çizen TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclis Üyesi Bilecik Sigorta Acenteleri Başkanı Cengiz Çevik yapmış olduğu açıklamada şunları aktardı; “Tanıtım stratejisi gereğince her yıl Mayıs ayının son haftası “Sigorta Haftası” olarak geçen yıl başlatılmıştı. Bu yılda 28 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında “Sigorta Haftası” olarak kutlanacaktır. Sigorta sadece güven unsuru değil aynı zamanda bir gelişmişlik göstergesidir. Ülkemizin sigortacılığın yeterince gelişmemesinin nedenleri arasında sigorta bilincinin yetersiz olması konusu da yer alıyor. Tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi sektörün geleceği ve tüketicinin sektöre duyduğu güvenin artırılmasını sağlar. Sigorta Haftası, sigorta bilincinin arttırılması için yeterli değil ama sigortanın önemini hepimize bir kez daha hatırlatacağından önemlidir. Bu konuda biz Sigorta Acentelerine çok büyük iş düşmektedir” dedi.

 

SİGORTA BİLİNCİ TABANA YAYILMALI

 

TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclis Üyesi Bilecik Sigorta Acenteleri Başkanı Cengiz Çevik açıklamasına şöyle devam etti; “Sigorta bilincinin küçük yaşlarda çocuklarımıza da aşılamak sigorta bilincini tabana yaymak gerekmektedir. Burada, Sigorta Acentesi arkadaşlarımızın poliçe kapsamlarının müşteriye detaylı olarak anlatması ve bilinçlendirerek sigortaya güven kazanma yoluna gitmeleri gerekmektedir. Şimdi sigortanın insanların kafasında iyice yerleştirilmesi gerekiyor. İnsanlar bilmeli ki sigorta hayatın ayrılmaz bir parçasıdır” dedi.

 

TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclis Üyesi Bilecik Sigorta Acenteleri Başkanı Cengiz Çevik ayrıca şunları söyledi; “Sigorta nedir? Öncelikle insanlara bunun anlatılması gerekmektedir. Sigorta sizin ve ailenizin karşılaşabileceği iş kazası, meslek hastalığı, ölüm, sorumluluk, maddi hasarlara karşı koruyan ve bu gibi zor durumların atlatılmasını sağlayan sistemdir. Hayatın tamamen risklerden ibaret olduğunu ve bu risklerle her zaman karşılaşabileceğinizi düşünürsek sigorta sisteminin büyüklüğü ortaya çıkar. İnsanın sahip olduğu mal varlığı ve hayatı her zaman sayısız tehlikelerle karşı karşıyadır. Sigortacılık dilinde bu tehlikeler “Riziko” denilmekte kişiler sigorta yaptırmadığında bu rizikolar gerçekleştiğinde oluşan zararları tek başına üstlenmek zorunda kalırlar. Sigortacılık bilincinin ve sektöre duyulan güvenin arttırılmasını hedefleyen “Sigorta Haftası” tüm sigortacılık faaliyetinde bulunan meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diler, halkımıza sigortalı bir yaşam dilerim” diye tamamladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.