OSMANELİ HABERLERİ
ATEŞ SİGARINI DEĞİL EĞİTİM MEŞALESİNİ YAKSIN
09 Eylül 2019, 13:16 0
ATEŞ SİGARINI DEĞİL EĞİTİM MEŞALESİNİ YAKSIN
2019–2020 yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile gelecegimiz çocuklarımız adına İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Bugün Ateşin Sigaranı Değil Eğitim Meşalesini Yaksın" sloganıyla; hazırladığı projeyle sigara bağımlığına son vermeyi amaçlayarak, egitim ve öğretime katkı sağlama kapsamında Osmaneli İlkokulu’nda proje tanıtım töreni düzenlendi.Proje İlçemizin tüm okullarında eş zamanlı olarak hayata geçirildi.
OSMANELİ'NDE SALÇA ÜRETİMİ 6 KAT ARTTI
06 Eylül 2019, 09:45 0
OSMANELİ'NDE SALÇA ÜRETİMİ 6 KAT ARTTI
Osmaneli Belediyesi Hisarcık-Beşevler köyünde BEBKA destekleriyle yaptığı yöresel ürün üretim tesislerinde başta salça olmak üzere ürettiği ürünlere yoğun talep alıyor.Makina siparişlerinin gelecek sezona yetişmesi gündeme gelince ,Osmaneli Belediyesi bir taraftan vardiya sayısını arttırırken ,diğer taraftanda klasik üretim metodlarını geliştirerek kapasite artışı sağladı.
BAŞKAN ŞAHİN, HİCRİ YILBAŞI KUTLAMASI
31 Ağustos 2019, 18:14 0
BAŞKAN ŞAHİN, HİCRİ YILBAŞI KUTLAMASI
Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Hicri Yılbaşı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.
ROMA KÖPRÜLERİ TURİZME KAZANDIRILIYOR
30 Ağustos 2019, 10:21 0
ROMA KÖPRÜLERİ TURİZME KAZANDIRILIYOR
Osmaneli'nin 18 medeniyete ev sahipliği yapmış olmasının en büyük nedenleri yolların kesiştiği,suların buluştuğu bir yerleşim yeri olması.Yol ve suların olduğu yerde tabiki köprülerinde olması çok doğal.Osmaneli Taşköprü,Hicaz Demiryolu Köprüsü,Roma Köprüleri,dönemi ve ismi henüz tespit edilemeyen Sakarya Nehri üzerindeki köprü Osmaneli'ye cok farklı değer katıyor.
OSMANELİ İLE GÜNEY KORE ARASINDA KÖPRÜLER KURULUYOR
28 Ağustos 2019, 09:53 0
OSMANELİ İLE GÜNEY KORE ARASINDA KÖPRÜLER KURULUYOR
Geçtiğimiz günlerde Bursa, Eskişehir ve Bilecik’in sahip olduğu turizm değerlerinin yeni pazarlarda tanıtılması ve yurtdışından daha fazla turist gelmesinin sağlanması hedefiyle Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliği ile düzenlenen organizasyon ile Güney Kore’de temaslarda bulunan turizm heyeti önemli görüşmeler gerçekleştirmişti. Bu görüşmeler Bilecik turizminin gözbebeği olan Osmaneli için meyvelerini vermeye başladı.
ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINIYOR
27 Ağustos 2019, 17:27 0
ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINIYOR
2019 yılı için planlanan 4,5 km orta refüj aydınlatma ve elektrik hatlarından yer altına alınmamış kısımların yer altına alma yatırım çalışmaları başladı.