MELEK BAŞKAN'DAN İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN PROJE

Bilecik Belediyesi eylül ayı belediye meclis toplantısı pazartesi oturumu, Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, başkanlığında yapıldı.

07 Eylül 2022 Çarşamba 17:29

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI BAŞKAN V. SUBAŞI BAŞKANLIĞINDA YAPILDI
HALKIN ESNAFI PROJESİ İLE İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLAR YALNIZ DEĞİL


Bilecik Belediyesi eylül ayı belediye meclis toplantısı pazartesi oturumu, Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, başkanlığında yapıldı.
Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan ve 16 gündem maddesinin görüşülerek, karara bağlandığı toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bilecik Belediyesi arasında imzalanacak protokol ile Halkın Esnafı Projesinin hayata geçirilmesi kararı alındı.
Buna göre her iki kurum arasında imzalanacak protokol ile ihtiyaç sahibi vatandaş, kendisine sunulan kart ile anlaşması bulunan marketlerde alışveriş yapma imkanı bulacak.


BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI:
‘’HALKIN ESNAFI PROJESİ İLE İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN YANINDAYIZ’’


5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesinin 1. fıkrasının (m) bendine istinaden İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Kuruluş, Görev, Yetki, Sorumluluk ve Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik Taslağı konusunun görüşüldüğü toplantıda ayrıca  5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 38. maddesinin (g) bendine istinaden Halkın Esnafı Projesi kapsamında Belediye Başkan Vekiline İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile 2 yıl süreli protokol yapma yetkisi verilmesi konusunun görüşüldü.
Buna göre  her iki kurum arasında imzalanacak protokol ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak yardım miktarı nakit para olarak kartlara aktarılacak. İhtiyaç sahibi vatandaş, Halkın Esnafı Projesi ile anlaşmalı yerel esnaftan alışveriş yapabilecek.
5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesinin 1. fıkrasının (l) bendine istinaden Genel İdari Hizmetler ve Teknik Hizmetler Sınıfındaki bazı boş memur kadrolarının iptal edilerek yeni kadro ihdası yapılması konusunun görüşüldüğü toplantıda ayrıca  5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesinin 1. fıkrasının (b) bendine istinaden 2022 Mali Yılı Bütçesine ek olarak 60.000.000,00¬TL (Altmış Milyon Türk Lirası) ek bütçe yapılması konusunu görüşülerek karara bağlandı.
İmar konularının görüşüldüğü toplantıda,    5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 75. maddesine istinaden Belediyemizden ortak hizmet projesi işbirliği talebinde bulunan 2 Adet Dernek ile 3 yıl süreli ortak hizmet projesi işbirliği protokolü yapılması ve protokol yapmak üzere Belediye Başkan Vekiline yetki verilmesi konusunun görüşülerek karara bağlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.