MELEK BAŞKAN, TEK TEK CEVAP VERDİ

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, hakkında çıkan iddialar ile ilgili olarak açıklama yaptı.

26 Ağustos 2022 Cuma 20:29

BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI OPERASYON GAZETELERİNDE ÇIKAN BAZI HABERLERE YÖNELİK AÇIKLAMA YAPTI

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, 26.08.2022 tarihinde bazı basın yayın organlarında kendisine yönelik çıkan yalan haberlerle ilgili açıklama yaptı.
Açıklamasında; ‘’Bazı operasyon gazetelerinde şahsıma yönelik çıkan haber tamamen gerçeklikten uzak ve şahsımı karalamaya yönelik tipik bir kampanyadan ibarettir.’’ İfadelerini kullanan Başkan V. Subaşı, şunları söyledi:
‘’Başkan Yardımcılığı görevine geldiğim 01.04.2019 tarihinden ve Bilecik Belediye Başkan Vekilliğine seçildiğim tarihten bu yana hiçbir şaibeye yer bırakacak eylemde bulunmadım. Göreve başladığım ilk günden bugüne her zaman adil, şeffaf ve dürüst bir şekilde şehrime hizmet ettim. Çocukluğumu geçirdiğim, eğitimimi tamamladığım ve yuva kurduğum Bilecik’e hizmet etmekten de şeref ve gurur duyuyorum. Bu anlayışla çıktığım yolda; bir kısım insanın ellerinden kayan iktidarı kaybetmemeleri adına propaganda yapan bir yayın organının yayımladığı; delilsiz, kanıtsız ve karalama amaçlı bu haber için bütün hukuki yollara başvurduğumu üstüne basarak belirtmek isterim.’’ Dedi.


‘’BELİRTİLEN KONAKLAMA MALİYETİNİN BELEDİYEMİZ TARAFINDAN KARŞILANDIĞI İDDİASI TAMAMEN ASILSIZDIR'’


Haberde geçen maliyet rakamının Bilecik Belediyesi tarafından karşılanmadığını vurgulayan Başkan V. Subaşı, ‘’30 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin düzenlemiş olduğu CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne Kadın Kooperatifimizle birlikte Kadın Başkan Yardımcısı olarak özellikle görevlendirildim. Bahsi geçen ücret, organizasyona katıldığımız ekibimizin toplam konaklama maliyetini göstermektedir. Bunun dışında haberde bahsi geçen konaklama maliyetlerinin belediyemiz tarafından karşılandığı iddiası tamamen asılsızdır.’’ Dedi.


‘’BAHSİ GEÇEN İHALE EKAP MEVZUATINA UYGUN ŞEKİLDE YAPILMIŞTIR’’


Açıklamasında; ‘’Bahsi geçen ihale ile ilgili olarak; bugüne kadar hizmet alımı gerçekleştirdiğimiz tüm ihalelerimizi şeffaflık karinesi gereği sosyal medya hesaplarımızda canlı yayınladık.’’ İfadelerini kullanan Başkan V. Subaşı, ‘’Tüm ihalelerimiz EKAP ilan duyurularına çıkılarak Kamu İhale Kanunu şartlarına uygun bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu konuda yasal mevzuata aykırı hiçbir işlemin gerçekleştirilmesi mümkün değildir! Belediyede hem başkan yardımcılığı hem de başkan vekilliği görevim süresince hiçbir ihale ve hizmet alımında hiçbir şirketi ya da kişiyi kayırmadım. Özellikle başkan vekilliğine seçildiğimde sorumluluk alanımın dışında gerçekleşen ve kayınpederime ait şirketin ihale anlaşmasını hiçbir şaibeye yer vermemek adına iki taraflı olarak fesh ettim. Bu anlayışla yaptığım görevimde ne bir yakın arkadaşımı ne bir akrabamı kayırmam mümkün değildir. Haberde sözü geçen yemek organizasyon süsleme hizmeti faturası; organizasyon şirketi ile yapılan anlaşma yasal mevzuat gereği piyasa teklif araştırması yapılarak en uygun ve en düşük maliyetli teklifi veren firmaya yaptırılan toplu bayram yemeği organizasyonu süsleme hizmeti faturasıdır. Belediyemiz çeşitli organizasyonlarda çeşitli firmalarla çalışmaktadır ve bunu da hakkaniyetli ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirmektedir. Usule ve mevzuata aykırı hiçbir işlem yapılmamaktadır. Yapılan bir hizmet alımından art niyet aramak tamamen karalamaya yönelik bir kampanya olduğunun açık ve net bir kanıtıdır.’’ Dedi.


‘’BU AHLAKSIZLIĞA KARŞI HUKUKİ MÜCADELEMİZ BAŞLAMIŞTIR’’


Açıklamasının sonunda ‘’Bu ahlaksızlığa karşı hukuki mücadelemiz başlamıştır’’ ifadelerini kullanan Başkan V. Subaşı,  ‘’Değerli hemşerilerimizin içi rahat olsun. Vatandaşlarımızın alın teriyle kazandıkları ekmek paralarıyla ödedikleri vergiler bizim kırmızı çizgimizdir. Bu anlamda belediyemizin kaynakları her daim yasal yükümlülükler çerçevesinde ve mevzuata uygun bir biçimde harcanmaktadır. Hesabını veremeyeceğimiz tek bir kuruş tek bir vatandaşımızın hakkı yoktur! Bu ahlaksızlığa karşı haklı hukuki mücadelemiz başlamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.