BOZÜYÜK BELEDİYE MECLİSİNDE NELER GÖRÜŞÜLDÜ ?

BOZÜYÜK Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı pandemi kurallarına uygun olarak yapılırken toplantıda Çarşı Mahalle’de var olan "Yaz” sokağa adı geçtiğimiz Nisan ayında Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Çarşı Mahalle’nin 43 yıllık muhtarı Bedri Yaz’ın ismi verilerek “Muhtar Bedri Yaz Sokak" olarak değiştirildi. 

BOZÜYÜK BELEDİYE MECLİSİNDE NELER GÖRÜŞÜLDÜ ?
Tuncay ÇANKAYA
Tuncay ÇANKAYA
06 Ekim 2021 Çarşamba 13:29

BELEDİYE MECLİSİMİZİN EKİM AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI
Belediyemiz Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı pandemi kurallarına uygun olarak yapılırken toplantıda Çarşı Mahalle’de var olan "Yaz” sokağa adı geçtiğimiz Nisan ayında Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Çarşı Mahalle’nin 43 yıllık muhtarı Bedri Yaz’ın ismi verilerek “Muhtar Bedri Yaz Sokak" olarak değiştirildi. 


Belediyemiz Metristepe Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda Belediye Başkanımız  Mehmet Talat Bakkalcıoğlu Başkanlığında yapılan toplantıda 10 gündem maddesi görüşüldü. İlk gündem maddesi olan 5393 Sayılı Kanunun 18. Maddesinin ( l ) bendi  ve 49. Maddesinin birinci fıkrası; Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelik’in 9. ve 11. maddelerine göre Boş Kadro Unvan ve Dolu Kadro Derece Değişikliği konusu oy birliği ile kabul edildi. Ardından Belediyemiz harcama birimlerinin 2021 yılında kullanılmayan ödeneklerinden belediyemiz müdürlüklerinden ihtiyacı olan birimlere ödenek aktarma talebinin 10 Mart 2006 tarih ve 26104 sayılı Resmi gazetede yayınlanan Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. maddesine göre münakale yapılması konusu ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi (g) fıkrasına ve Bien Yapı Ürünleri San. Turz. Ve Tic. A. Ş.’nin dilekçesine istinaden;  İlçemiz 581 ada 1 nolu parselde kayıtlı taşınmazın; 5393 sayılı Belediye Kanunun ve diğer kanunlar ile belediyelere verilen görev ve sorumluluklar çerçevesinde, gerektiğinde imar planı değişikliği de yapmak suretiyle kamu yararına uygun olarak kullanılması şartı ile 10 yıla kadar Belediyemize bedelsiz tahsis edilmesi talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda imar ile ilgili 5 madde oy birliği ile Belediyemiz İmar Komisyonuna sevk edilirken İlçemiz Çarşı Mahalle’de var olan "Yaz Sokak" isminin "Muhtar Bedri Yaz Sokak" olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi. 


Ekim ayı Meclis Toplantısında son olarak Belediye İmar Komisyonuna sevk edilen konular görüşülerek karara bağlandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.